Arkadaşıma Gönder:

Yine aylar sonra esti, bugün Riva'ya doğru yola çıktım öğlene doğru, geçerken Toygartepe'ye uğradım. İyi ki uğramışım bari iki kelebek bir tırtıl gördüm, bir de bende olmayan bir kelebek daha gördüm ama çekemedim, bir iki mavili daha vardı, onlara da sabretmedim, nasıl olsa çok gözlü mavi çıkar diye :)

İlk kelebek lampides galiba, ikincisi ve üçüncüsü aynı kelebek, orman esmeri deniyor ona da galiba.

Riva'ya girerken bir yağmur başladı ki, acaip, bardaktan boşanırcasına, 5 metre yürümeye kalksan iliklerine kadar ıslanırsın, yemek vb faaliyetlerden sonra yukarı çayırlara aşağı çayırlara filan bakındım, ortada hayvan hemen hemen yok, çayırlarda yeşil yok, ortalık toz toprak, inşaat, bir de herhalde kurak geçti oralar, gerçekten kupkuru ortam sanki, klasik 3-4 kuş var bolca, kuyrukkakan, çayır taş kuşu, kızılsırtlı örümcekkuşu, bir de yılkılar çoğalmış aşağıda yukarıda iyice. Başka da bir şey yok, Riva'ya gitmeye değmezmiş gittikten sonra diyebileceğim bu, ama arac denemesi yaptım arazide bu vesile ile.

Bilgi ve seyrinize.

 

 

 

Kullanıcı HuSMeNaGa
Image

Müslüman. Son nefeste iman inşallah. Allah'tan başka ilah yoktur. Başka da ilah, put mut tanımam. Hz.Muhammed s.a.v. Allah'ın kulu ve resulüdür. Başka da önder tanımam.

 • Tespit Tarihi: 2013-08-31
 • Yüklenme Tarihi: 31-08-2013
 • Görüntülenme Sayısı: 1174
 • Gözlem Lokasyonu: Riva, İstanbul, Türkiye
 • Şehir: İstanbul
 • Ülke: Türkiye
 • Ekipman(Gövde): Canon EOS 7D
 • Ekipman(Lens):

13 Yorum

 1. Image

  1.mavizebra 2.3.küçük esmerboncuk 4.kırlangıçkuyruk tırtılı sanırım tırtıl işi kurtarmış Ağam, iyice çekmişsindir de onu, seyredilir yani, selamlar...

 2. Image

  Kelebekleri tutturamadım mı yani :) İki kelebekçektim ikisini de tutturamadım yani tırtıllardan biraz huylanıyorum, fazla uğraşmadım :))) Teşekkürler Coşkun hocam

 3. Image

  Bu arada orman esmeri değil ağaç esmeri diyecektim 2 ve 3'e.

 4. Image

  Riva aynı Riva demek.. :( gün geçtikçe yok oldu kısa zaman içinde. İnşaatlar bir başladı artık birkaç sene içinde tamamen dolar çayırlar bayırlar.. :( Güzel tespitler, emeklerine sağlık. Gözlem tadında bir sunum olmuş yine. Aracını güle güle kullan, sevgiler selamlar ağam..

 5. Image

  Mevsim de çok uygun değil gerçi ama gerçekten ben eskiden de bu aylarda gitmişliğim var, arşivimi taramam lazım gerçi ama, bu kadar kötü görmedim. Ortalık villa üstüne villa doluyor. Yeşilin üzerine üzerine. Bir şeyler söylerdim ama bıraktım gene, ortalıkta zülfü yare dokunur diye. Riva perişan neticede bence.

 6. Image

  kelebekler konusunda coşkun abiye katılırım... :) selamlar abi...

 7. Image

  sen aşdın sen emeklerine sağlık

 8. Image

  Ah sana cevap verebilseymişim ama teknik arızalar var.Bu taraflar daha iyi idi yırtıcılar filan ötücüler bir kaç su kuşu.Bulunduğum bölgeden Riva da yağmur olduğunu gördüm daha doğrusu karşıda.Araç döt dörtlük mü :) hayırlı olsun ağam kazasız belasız günlerde kullan.çok selamlar.

 9. Image

  Ağam sadece Riva değil, her yer kurumuş sanki ! Aladağlar, Zigana, Ovit de bom boştu maalasef :(( Belkide mevsim itibariyle böyledir. Çok selam bol şans...

 10. Image

  Aleykümselam :) Ben de katıldım zaten

 11. Image

  Neredeeeee.. Selamlar birader

 12. Image

  Dört çekmesine çekiyor, ama az sıkıntıya girince çeker mi bilmem, kısa mesafede de hatırı sayılır yakıyor, uzun mesafede kabul edilir düzeyde.. Sağolasın

 13. Image

  Bir durun yerinizde birader :) Enez bolmuş gördüğüm kadarıyla ama :)))

İlgili Tespitler