Arkadaşıma Gönder:

İki kelebek tutkunu dostum;  Prof.Dr. Fatih KÖLELİ (Mersin Üniv.; Kimya Bölümü) hoca ve Özgür KOÇAK ile yaptığımız kelebek arazisinden.

Fatih Hoca güneşin tam batma vakti, hatta biraz battığında "şimdi ışığın en güzel saati" dedikçe; "olmaz hocam, ışık yoksa fotoğraf da yoktur; photo= ışık + graph= yazmak'tan gelir adı" deyip durmuştum:)) Galiba Özgür, hocaların işine karışılmaz der gibiydi:))

Şimdi itiraf ediyorum, düşük enstantane ile bu zayıf ışıkta çok güzel çekim yapmak mümkündür:) 

Kullanıcı Ahmet Karataş
Image

Zooloji Profesörü detayli bilgiler için: http://host.nigde.edu.tr/akaratash

7 Yorum

 1. Image

  Yaw Hocam ! tahriklerin artık dayanılmaz boyutlara ulaştı.Bu durumda Niğde'ye gelmek şart oluyor :)) Nefis tespit olmuş.Ellerinize,emeklerinize sağlık...

 2. Image

  Harikaaaaa.. Tebrik ederim Hocammm..

 3. Image

  Rüzgar yoktu şansına herhalde Ben ışık varken bile bu kelebekleri çekerken orta yerimden çatlıyorum, rüzgarda milim oynuyor, fotoğraf yok, yani senin deyişini değiştiriyorum, "rüzgar varsa, makro yok" diyorum :) Harika çıkmış

 4. Image

  Netleme çok zordur ama, iyi ayarla renkler ve ışık homojen oturur. Bazen ben de bu durumu fırsat bilirim. Selam ve sevgilerle..

 5. Image

  Çok teşekkür ederim. Netleme ışıksızlıktan ziyade kahverengi ve gri tonlarda zor gibi geliyor bana. Nedense makineler bu renkleri çok iyi algılayamıyor. İparhan'ın türü konusunda da ayrıca teşekkür ederim. yanımda kitap olmayınca bu (cinxia) mu Cezayirli mi karar verememiştim. selamlarımla iyi geceler dilerim.

 6. Image

  Fotoğrafa övgü yazmayı unutmuşum. :) Harika olmuş Ahmet hocam. Ben de çok teşekkür ediyorum. İyi geceler, bol selamlar..

 7. Image

  Çok doğru işık :fotoğraf

Tespit İçin Tür Önerileri

Tür Tanımı Kullanıcı
İparhan (Melitaea cinxia) Mehmet Çelik
İparhan (Melitaea cinxia) Özgür KOÇAK

İlgili Tespitler